19 czerwca 2018 20:45 | Aktualności

Wycieczka kl. VI i VII do Muzeum w Piotrkowie Tryb. i Kręgielni Avocado

W dniu 15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI i VII pod opieką p. K. Sitarz, A. Cygan i  E. Krzaczyńskiej wyjechali na wycieczkę do Piotrkowa Tryb. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum oraz pobyt na kręgielni Avocado. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką. W tym dniu mieliśmy całą salę dla siebie, więc miejsca na torach było dużo. Ale było wesoło! Nieważne były umiejętności, ważna była zabawa i emocje! Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie sobie radzili, nawet ci, którzy grali w kręgle po raz pierwszy. Uczestnicy rozegrali po kilkanaście kolejek, w których suma punktów składała się na ostateczny wynik zawodów. Oprócz gry w kręgle graliśmy w piłkarzyki, bilard, cymbergaja. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Po wyczerpującej grze spacerkiem udaliśmy się na lody, a następnie do pobliskiego Zamku, gdzie swoją siedzibę od 1922 roku ma Muzeum Okręgowe. Pani przewodnik przybliżyła uczniom historię zamku. Następnie zwiedziliśmy zamkowe komnaty, gdzie m.in. urząd sekretarza królewskiego pełnił Andrzej Frycz Modrzewski. Obejrzeliśmy również czasową wystawę pt. „Wyspa Wolności” Towarzystwa Historyczno - Literackiego i Biblioteki Polskiej w Paryżu. Duże zainteresowanie wzbudziła w dzieciach stała wystawa etnograficzna „Z naszej wsi”. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały wnętrza domów dawnej, polskiej wsi.

Był to przyjemny i miły dzień. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domów.

Zdjęcia: