| | | AAA
Szkoła Podstawowa w Uszczynie
Rekrutacja 2017/2018 Więcej szczegółów - zakładka "Rekrutacja"

13 lutego 2018 22:28 | Aktualności

Wycieczka do Zakopanego

Tegoroczne ferie zimowe zaczęły się 29 stycznia, ale dla uczniów klasy IV rozpoczęły się wcześniej, bo 24 stycznia wybrali się na trzydniową wycieczkę zorganizowaną w formie białej szkoły do Kielc, Zakopanego i Bochni. Atrakcji było co niemiara.

Najpierw udaliśmy się do Manufaktury Magia Karmelu w Kielcach. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach karmelowych, podczas których poznaliśmy, w jaki sposób tworzy się różne wyroby z karmelu. Wyrabialiśmy też własnego lizaka. Później pojechaliśmy do jaskini Raj. Wieczorem dotarliśmy do Zakopanego. Po zakwaterowaniu w schronisku dzieci wzięły udział w konkursie kulinarnym.

Kolejnego dnia spacerowaliśmy po Krupówkach, zwiedziliśmy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Byliśmy też w domu do góry nogami. Po obiedzie poszliśmy do kina Sokół na film pt. „Cudowny chłopak". Wiele radości dostarczyły nam zabawy zimowe pod Gubałówką. Zjeżdżaliśmy z górek na jabłuszkach. Tuż przed kolacją nastąpiło rozstrzygnięcie wyników konkursu kulinarnego. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Upominki dostały również dzieci, które wzorowo pełniły dyżury w kuchni.

Kiedy wracaliśmy do domu, zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni, gdzie mogliśmy skorzystać z następujących atrakcji: przejazd podziemną kolejką, oglądanie animacji, interaktywnych prezentacji ukazujących rozwój górniczej techniki, słuchanie słuchowisk, podziemna przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę, gry i zabawy na boisku sportowym oraz placu zabaw.

Miłym akcentem kończącym nasz pobyt w schronisku w Zakopanem była pochwała dla grupy za wyjątkowe zdyscyplinowanie oraz kulturalne zachowanie.

Wycieczka do Zakopanego