| | | AAA
Szkoła Podstawowa w Uszczynie
Rekrutacja 2017/2018 Więcej szczegółów - zakładka "Rekrutacja"

01 lutego 2018 15:08 | Aktualności

XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii"

18 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie odbył się finał XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Klaudia Barczyk, Joanna Bremerska, Igor Jadczyk, Kinga Świstak, Aleksandra Ruszkiewicz i Katarzyna Góra. Ogółem w zmaganiach konkursowych wzięło udział ok. 20 uczestników.

Konkurs składał się z dwóch części. Najpierw dzieci pisały dyktando, w którym musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii i interpunkcji. Następnie rozwiązywały test ortograficzno - gramatyczny. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Znalazły się wśród nich dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Ruszkiewicz i Katarzyna Góra, które za zdobycie IV miejsca otrzymały nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz kalendarze.

Zdjęcia: